O nás

Rodinné vinařství

Rodinné vinařství bratrů Jaroslava a Lukáše se nachází v obci Rybníky nedaleko Moravského Krumlova. Vína, která zde vyrábíme s citem a pokorou, plně reprezentují severozápadní terroir znojemské vinařské podoblasti.

Vinný sklep

Vinný sklep je situován v budově bývalého vodního mlýna, která je dominantou obce. Pyšní se mansardovou střechou a je chráněna památkovým úřadem. Hlavní sklep je umístěn ve spodní části budovy. Zde jsou velkoobjemové dubové sudy a nerezové nádoby. V objektu je ještě druhý menší sklep, který byl vytesán do skály.

Vinařská oblast

V této severozápadní části znojemské podoblasti se vinná réva pěstuje na sprašových a štěrkojílovitých půdách v široké rozmanitosti odrůd. Zdejší teplé a suché podnebí bývá ovlivněno občasným ochlazením z Českomoravské vrchoviny. Díky střídání slunečních dnů a chladnějších nocí zrají hrozny pomaleji, ale uchovávají si více vonných látek. Výsledkem správného pěstování a následného zpracování hroznů vznikají vína plná, aromatická, se svěžími kyselinkami, minerálními, ovocnými a květinovými tóny.